ویزای استارتاپ کانادا

ویزای استارتاپ (Startup Visa) کانادا، یکی از برنامه های مهاجرتی کشور کاناداست که امکان اخذ اقامت دائم به صورت مستقیم و از خاک ایران رو، برای شما و خانواده فراهم میکنه.

از اونجایی که این روش، یکی از برنامه های مهاجرتی نسبتاً جدید دولت کاناداست، برای پاسخ به سوالاتتون و کسب اطلاعات بیشتر درباره این برنامه مهاجرتی، پیشنهاد میکنیم این مطلب رو به صورت کامل مطالعه بفرمایید.

در این نوشته قصد داریم ویزای استارتاپ کانادا رو به طور کامل بررسی کنیم و این برنامه مهاجرتی رو به شما توضیح بدیم. در این مقاله، به بررسی موارد زیر خواهیم پرداخت:

ویزای استارتاپ (Startup Visa) کانادا، یکی از برنامه های مهاجرتی کشور کاناداست که امکان اخذ اقامت دائم به صورت مستقیم و از خاک ایران رو، برای شما و خانواده فراهم میکنه.

از اونجایی که این روش، یکی از برنامه های مهاجرتی نسبتاً جدید دولت کاناداست، برای پاسخ به سوالاتتون و کسب اطلاعات بیشتر درباره این برنامه مهاجرتی، پیشنهاد میکنیم این مطلب رو به صورت کامل مطالعه بفرمایید.

در این نوشته قصد داریم ویزای استارتاپ کانادا رو به طور کامل بررسی کنیم و این برنامه مهاجرتی رو به شما توضیح بدیم. در این مقاله، به بررسی موارد زیر خواهیم پرداخت:

استارتاپ ویزا چیه؟!

ویزای استارتاپ کانادا یکی از برنامه های مهاجرتی نسبتا جدیدیه که دولت کانادا برای مهاجرین، در نظر گرفته.

اقامت دائم کانادا به صورت مستقیم و از خاک ایران، همراه با خانواده و با فراهم آوردن بیمه و حق تحصیل به صورت رایگان برای فرزندان شما، از طریق استارتاپ ویزای کانادا، امکان پذیره.

به طور کلی، برای  ویزای استارتاپ کانادا کافیه طرح و یا ایده خلاقانه خودتون رو به دولت کانادا ارائه بدید و نامه حمایت (LOS) رو از یکی از سازمان های مورد تائید دولت کانادا، دریافت کنید.

توی تمامی مراحل از جمله تدوین و پرورش ایده استارتاپی، گرفتن نامه حمایت، گرفتن مدرک زبان، اخذ اقامت دائم و حتی پس از ورود به خاک کانادا، ما در کنار شما هستیم و توی این مسیر کمکتون میکنیم.❤

فرم درخواست مشاوره

مزایای استارتاپ ویزای کانادا

این برنامه مهاجرتی، دارای مزایای مختلفیست که در پایین به آنها اشاره شده است:

 • امکان دریافت اقامت دائم کانادا برای متقاضی به همراه اعضای خانواده
 • اقدام به دریافت اقامت دائم کانادا، به صورت مستقیم و از داخل خاک ایران
 • فراهم نمودن حق بیمه و تحصیل رایگان برای فرزندان
 • امکان مهاجرت با سطح زبان متوسط (آیلتس 5 جنرال)
 • یکی از ارزان ترین روش های اخذ اقامت دائم در برنامه های کار آفرینی
 • اخذ اقامت دائم در صورت عدم سود دهی و موفقیت کسب و کار 
 • آزادی در انتخاب استان و شهر مورد نظر برای زندگی
 • امکان جذب سرمایه برای استارت آپ
 • بدون نیاز به استخدام فرد کانادایی
 • بدون نیاز به اجاره دفتر کار (Office)

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره رایگان، فرم زیر را تکمیل کنید.

مراحل اخذ ویزای استارتاپ کانادا

شرایط اخذ ویزای استارتاپ کانادا

برای اخذ ویزای استارتاپ و اقامت کانادا، فراهم نمودن موارد زیر، الزامیست:

 • ارائه ایده استارتاپی نو آورانه
 • دریافت نامه حمایت از یکی از مراکز حمایت کننده مورد تائید دولت کانادا
 • مدرک زبان انگلیسی، آیلتس حداقل نمره CLB 5 و یا زبان فرانسه حداقل نمره NCLC 5
 • مدارک شناسایی و هویتی شخص و تمامی افراد تحت تکفل
 • مدارک نشان دهنده تمکن مالی شش ماهه شخص متقاضی
 • گواهی عدم سوء پیشینه قضایی
 • سوابق شغلی و تحصیلی

تمکن مالی مورد نیاز

گواهی یا نامه تمکن مالی (Certificate of Financial Ability) یک نامه رسمی و معتبر است که  توسط بانک صادر می‌شود. در این نامه، موجودی انواع حساب‌های فرد و نرخ برابری آن به ارز مورد نظر فرد (دلار کانادا) در آن درج می‌شود.

برای اخذ اقامت کانادا از طریق استارتاپ ویزا، ارائه نامه تمکن مالی شش ماهه، طبق جدول زیر، الزامیست.

تعداد اعضای خانوادهمبلغ مورد نیاز
۱ نفر13,757 دلار کانادا
۲ نفر17,127 دلار کانادا
۳ نفر21,055 دلار کانادا
۴ نفر25,564 دلار کانادا
۵ نفر28,994 دلار کانادا
۶ نفر32,700 دلار کانادا

*  توجه داشته باشید مقادیر مربوط به تمکن مالی مورد نیاز برای مجوز کار (Work Permit)، دو برابر اعداد جدول بالا میباشد.

هزینه های اخذ ویزای استارتاپ کانادا

یکی از موضوعات مهم در هر برنامه مهاجرتی، مبحث هزینه های موجود و همچنین تمکن مالی مورد نیاز  میباشد. در روند پروسه استارتاپ ویزا نیز، با توجه به تعداد افراد خانواده، ارائه نامه تمکن مالی، الزامیست. همچنین، هزینه های جانبی دیگری در روند انجام این پروسه وجود دارد که در ادامه، به طور کامل به آنها پرداخته ایم.

پرچم کشور کانادا

هزینه‌های دولتی اخذ ویزای استارتاپ کانادا

هزینه های مربوط به بررسی پرونده | Processing Fees

به طور کلی اداره مهاجرت برای بررسی تقاضای مهاجرت به کانادا، مبالغی را دریافت مینماید. این مبالغ Processing Fee نامیده میشوند که می توان به عنوان هزینه بررسی پرونده از آن یاد کرد . معمولاً مبلغ پروسسینگ فی باید در زمان ارسال مدارک اولیه به اداره مهاجرت پرداخت گردد. این مبلغ، بسته به تعداد متقاضیان (تعداد افراد همراه متقاضی) متفاوت است و همچنین این مبالغ ممکن است در صورت تصمیم دولت کانادا، تغییر نماید.

متقاضی اصلی۱۶۲۵ دلار کانادا
همسر متقاضی۸۵۰ دلار کانادا
فرزندان زیر 22 سال۲۳۰ دلار کانادا

هزینه های حق اقامت دائم | Permanent Residency Fees

دولت کانادا با استناد به قانون اداره مالی کانادا مبلغ حق اقامت دائم RPRF را از کلیه کسانی که شرایط اقامت دائم دارند به جز موارد استثنا دریافت می کند. این هزینه که residency permanent of Right نامیده میشود، هزینه حق اقامت دائم کانادا است و به منظور جلوگیری از تاخیر احتمالی در تایید نهایی پرونده، توصیه میشود هم زمان با اپلای برای پرونده اقامت دائم پرداخت شود.

هزینه اقامت دائم متقاضی اصلی۵۱۵ دلار کانادا
هزینه اقامت دائم همسر متقاضی۵۱۵ دلار کانادا
هزینه اقامت دائم فرزندان بدون هزینه
بدون هزینه

هزینه دریافت مجوز کار | Work Permit Fees

هنگامی که درخواست صدور ویزای استارتاپ را ثبت کردید، روند اقامت دائمتان نیز آغاز می‌شود. اما برای اینکه بتوانید در این مدت در کانادا بمانید باید مجوز کار دریافت نمایید و تا اخذ ویزای دائم در کشور کانادا کار کنید. برای دریافت این مجوز باید نامه پشتیبانی و تعهدنامه از یک سرمایه‌گذار کانادایی داشته باشید. هزینه‌‎های اخذ مجوز و همچنین داشتن تمکن مالی از دیگر شروط اخذ مجوز کاری است. برای اخذ مجوز کار در کانادا باید هزینه‌های زیر را پرداخت نمایید:

ورک پرمیت متقاضی اصلی۱۵۵ دلار کانادا
ورک پرمیت همسر۲۲۵ دلار کانادا
ویزای فرزندان۱۰۰ دلار برای هر فرزند

هزینه های انگشت نگاری یا بیومتریک | Biometric Fees

انگشت نگاری کانادا یا بیومتریک یکی از مراحل ضروری برای متقاضیانی است که قصد اخذ ویزای کانادا را دارند. در واقع متقاضیان پس از ثبت نام برای گرفتن ویزا و پس از دریافت جواب از سفارت کانادا، الزم است تا در مدت زمان 30 روز، به یکی از دفاتر VAC تحت نظر سفارت کانادا مراجعه نموده و مراحل انگشت نگاری خود را انجام دهند. اگر شما بیش از 13 سال، یا کمتر از 79 سال سن داشته باشید، ملزم به ارائه آن خواهید بود.

هزینه انگشت نگاری متقاضی فردی85 دلار کانادا
هزینه انگشت نگاری خانواده ای که باهم اقدام کرده اند170 دلار کانادا
هزینه انگشت نگاری گروه های بیش از سه نفر225 دلار کانادا

هزینه تست پزشکی | Medical Tests Fees

تست مدیکال ویزای کانادا، شامل یک پرسشنامه سابقه پزشکی، معاینات فیزیکی و سایر آزمایشات احتمالی است. معاینات فیزیکی و انجام آزمایشات و کل روند این جریانات، باید توسط پزشک مورد تایید و مورد اعتماد سفارت کانادا انجام گیرد. بابت تست مدیکال هزینه ای به دولت کانادا پرداخت نمی گردد و تمامی هزینه ها توسط پزشک دریافت می گردد.

بر اساس برخی از اطلاعات، هزینه تست پزشکی کانادا برای افراد مختلف متفاوت خواهد بود. برای مثال این هزینه برای کودکان تا 3 سال 150 دلار، برای کودکان 4 تا 10 سال 175 دلار، برای نوجوانان 11 تا 14 سال 230 دلار، برای افراد بین 15 تا 74 سال 260 دلار و برای افراد بالای 75 سال، 280 دلار خواهد بود.

هزینه های مربوط به شتابدهنده ها | Incubators Fee

انکوباتور ها یا همان مراکز رشد، برای برگزاری دوره های آموزش کسب و کار و منتورشیپ مبلغی را دریافت میکنند که بسته به نوع مرکز این مبالغ متفاوت هستند. این مبلغ به مدت 12 ماه باید پرداخت گردد.

هزینه های مربوط به موسسه حامی

موسسه توسعه کسب و کار حامی، با سابقه 20 ساله در زمینه استارتاپ و IT، آمادست تا از لحظه عقد قرارداد، تا اخذ نامه حمایت، اخذ مجوز کار، اخذ اقامت دائم کانادا و حتی بعد از ورود شما به خاک کانادا، در کنار شما و حامی و همراه شما عزیزان باشد. هزینه های مربوط به موسسه حامی، پوشش دهنده خدمات بسیار گسترده ای همچون ارسال و ثبت فرم های درخواست اقامت کانادا، کمک به تدوین و توسعه طرح تجاری و ایده استارتاپی، ثبت فرم های مربوط به اخذ مجوز کار، ثبت شرکت تجاری کانادایی، ثبت CRA و شماره مالیاتی و… میباشد.

ویزای استارتاپ کانادا در کم ترین زمان در موسسه حامی

مجموعه حامی، در تدوین و توسعه طرح و ایده تجاری به شما کمک کرده و در زمان یک ماه و یا کمتر، ایده استارتاپی و طرح تجاری مورد نظر را نهایی سازی خواهد کرد.

پس از ارائه بیزنس پلن و تایید نهایی طرح توسط مرکز شتابدهنده، و فقط طی مدت زمان 2 ماه، نامه حمایت یا LOS برای شما دریافت میگردد.

همچنین از لحظه عقد قرارداد با موسسه حامی تا زمان دریافت مجوز کار و سپس ورود به خاک کانادا، مدت زمان طی شده، کمتر از یک سال و به صورت تقریبی 8 ماه خواهد بود.

در طول این 8 ماه نیز پرونده اقامت دائم شما در دست بررسی میباشد و طبق اعلام رسمی اداره مهاجرت کانادا، تمام طول انجام این فرایند، 36 ماه خواهد بود.

نمونه های موفق استارتاپ ویزا

از سال ۲۰۱۳ تا سال ۲۰۲۰ ایران یکی از کشورهایی بوده که بیشترین درخواست ویزا به کانادا را داشته است. در مورد اخذ ویزای استارتاپ کانادا نیز همین روال بوده است. در طول این سال‌ها ایرانیان زیادی استارتاپ جدیدی را در کانادا شروع کرده‌اند که برخی از این استارتاپ‌ها بسیار عملکرد موفقی داشته‌اند. در این بخش، به بررسی برخی از این استارتاپ ها خواهیم پرداخت.

دست دادن دو نفر در مقابل پرچم کانادا

Fellow یک استارت آپ موفق کانادایی است که دو تن از بنیان‌گذاران آن ایرانی می‎‎باشند. این استارت آپ به افراد کمک می‌کند تا جلسات کاری خود را بهتر مدیریت کنند. درنتیجه کارایی کلی یک شرکت با توجه به ارزیابی‌هایی که از طریق این نرم‌افزار انجام می‌شود، افزایش قابل توجهی پیدا می کند.

جزئیات این طرح به قدری مورد استقبال صاحبان کسب‌وکار قرار گرفته است که توانسته سرمایه‌گذاران زیادی را به طرف خود بکشاند. به همین دلیل در حال حاضر ۹ سرمایه‌گذار دارد که حدود ۳۰.۵ میلیون دلار سرمایه را صرف این استارت آپ موفق کرده‌اند.

گجت یا ابزارک نیز یکی دیگر از استارت آپ‌های خوب کانادا است که یکی از راه‌اندازان آن ایرانی است. این نرم‌افزار به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا با سرعت بالاتری برنامه‌های خود را گسترش دهند.

اگرچه این استارت آپ هنوز جوان است ولی در همین مدت‌زمان کوتاه به دلیل نتایج بسیار خوبی که برای عملکرد کسب‌وکارها ایجاد کرده است، توانسته حدود ۸.۵ میلیون دلار سرمایه جذب کند و قطعاً در سال‌های بعد این رقم افزایش بیشتری خواهد داشت.

یکی دیگر از نمونه های اخذ اقامت دائم کانادا از طریق استارتاپ ویزای کانادا، استارتاپ اولترالایز میباشد که تمامی راه اندازان آن افراد ایرانی هستند.

Ultralizer یکضدعفونی کننده خلاقانه است که ماموریت آن بهبود ضد عفونی اشیاء روزمره است. هدف محصول فعلی اولترالایزر، علاوه بر ضد عفونی کردن سطوح اجسام، محافظت از آلودگی سریع این سطوح پس از ضدعفونی میباشد.

سوالات متداول درباره اخذ ویزای استارتاپ کانادا

سوالات رایجی درباره اخذ ویزای استارتاپ کانادا وجود دارد که معمولا کسانی که در مرحله تحقیق درباره این ویزا هستند و یا دارند مراحل دیگر اخذ آن را طی می‌کنند، ممکن است با آن مواجه شوند در ادامه برخی از متداول‌ترین این سوالات را پاسخ خواهیم داد.

به طور کلی برای اخذ ویزای استارتاپ و اقامت دائم کانادا از این طریق، فراهم نمودن شرایط زیر، الزامیست:

اخذ نامه حمایت از سازمانهای مورد تایید دولت کانادا،

داشتن مدرک زبان در سطح آیلتس ۵ جنرال،

بله؛

شما باید حداقل نمره قبولی را در خواندن، نوشتن، مکالمه و… در سطح ۵ زبان فرانسوی یا انگلیسی دریافت کنید.

شما میتوانید از طریق دریافت اوپن ورک پرمیت (Open Work Permit)، در عرض 8 ماه، وارد خاک کانادا شوید.
دریافت اقامت دائم کانادا از طریق استارتاپ ویزا نیز، حداکثر 36 ماه زمان خواهد برد.

شما میتوانید از طریق موسسه حامی، کلیه مراحل اخذ ویزا، شامل دریافت ایده خلاقانه، آماده سازی بیزنس پلن معتبر، دریافت نامه حمایتی، درخواست و اخذ اقامت دائم و درخواست اخذ مجوز کار برای ورود سریع تر به کانادا را انجام دهید.

موفقیت و یا شکست ایده استارتاپ هیچ تاثیری در موقعیت شما نخواهد داشت و اقامت دائم شما باطل نخواهد شد.

بله؛ و درصورت عدم قبولی هریک از اعضای خانواده و یا گروه، ویزای دیگر اعضای اصلی نیز، باطل می‎گردد.

بله؛ ارائه گواهی عدم سؤپیشینه برای انجام این پروسه، الزامی می‎باشد.

5/5